Inteligentny domInteligentny dom

Dzięki nowej technologii można automatycznie sterować roletami w wszelkim domu, bramą wjazdową bądź same innymi urządzeniami podłączonymi do organizmu. Integracja z wideodomofonem – panel automatyki domowej full flat 4,3”, poprzez który porusza się całym domem, może być dodatkowo panelem wewnętrznym wideodomofonu; Technologia LED naprawdę dużo dzieli się od tradycyjnego oświetlenia żarowego na 230V, że wykonanie instalacji jak do tradycyjnego oświetlenia, a wtedy szukanie rozwiązań do zainstalowania tam oświetlenia LED jest ogromnym błędem!

Jak okazuje się, rozsądne, inteligentne światło jest opłacalne dla środowiska prostego nie ale ze względu na sprzyjanie energooszczędności, lecz i ze powodu na ochronę ciemnego nieba przed niepożądanym zanieczyszczeniem światłem. Schodowe czujniki ruchu ALFA i DELTA idealnie współpracują ze sterownikami schodowymi wielopunktowego oświetlenia LED smartLEDs , a zarówno z wieloma nowymi urządzeniami sterowanymi poprzez uniwersalne wyjścia NPN typu OC (Open Collector), będąc przy tym pozbawionymi wad pozostałych, widocznych na zbytu czujników. Dzięki zdalnwej kontroli idącej na monitorowanie urządzeń automatyki mieszkaniowej w Twoim domu można, za pomocą smartfonu, komputera, tabletu, wydawać polecenia na droga, nawet jak jesteś gra domem.

Inteligentny dom

Dla użytkowników systemu alarmowego JABLOTRON rozwiązaniem jest wykorzystanie możliwości tej automatyki przy użyciu odpowiednich modułów rozwiązań dla sterowania. W ten styl w wszystkiej chwili można stwierdzić, czy okna dachowe, brama garażowa lub drzwi są zamknięte, upewnić się, że apartament jest wygodny. Będąc do dyspozycji tablet lub pilot możemy prowadzić oświetleniem, roletami, ogrzewaniem oraz klimatyzacją, nagłośnieniem czy kinem domowym, sprawdzić co się dzieje na zewnątrz, gdyby posiadamy kamery, otworzyć bramę niespodziewanym gościom.

„Inteligencja” polega często na tym, że takie procesy mogą zachodzić bez ingerencji domowników, np. zamykanie rolet zmroku lub przy dobrym wietrze, symulacja naszej obecności w domu podczas urlopu, wyłączenie ogrzewania, gdy temperatura za zewnątrz wzrośnie. W kolekcji sklepu znaleźć można też ograniczniki mocy i nowe narzędzia oraz dodatki techniczne, dzięki którym inteligentny ród z marzenia, bronienie się rzeczywistością. Skoro nie jest nas w zakładzie, możemy zdalnie włączyć światło, żeby przechodzący obok myśleli, że gość stanowi w życiu.

I choć wielkość mieszkania, ani obecność ogródka nie ma prestiżu na ostatnie, jak dobry jest bliski pies (w obu przypadkach to spacery powinny odpowiadać jego potrzebę aktywności!), to o pamiętać kilku rzeczach, które uczynią swój nowy dom miejscem znacznie dużo pozytywnym dla czworonoga. Dlatego i o poświęcić swój wolny chwila na przemyślanie rozplanowanie wszystkich obiektów w zakresie domu oraz prawe zdefiniowanie znaczeń dla nich przeznaczonych. Każda cwaniara co szuka nie wiadomo czego powinna się tak nadziać i wziąć nauczkę Ciekawe tylko kto Was będzie po chciał przeleciane przez kilkunastu kolesiNa pewno normalny gość i otwarty nie weźmie sobie takiej wywłoki.

Zaawansowana technika sieciowa domu inteligentnego pozwala przystosowywać i ulepszać system razem ze Ważna zrealizować swój idealny system, używając dowolnych kombinacji urządzeń pokazanych na diagramie, a Panasonic pracuje teraz nad wieloma nowymi urządzeniami, jakie będzie mocna spokojnie dać do budowie, gdy staną się dostępne.

Sterowanie oświetleniem

Logiki sterujące narzędziami w zadanym etapie stanów w sukcesu zewnętrznych bodźców” wykrytych przez detektory takich jak: wykrycie ruchu, osiągnięcie zadanej temperatury, poziomu jasności i.t.p. Dzięki temu potrafimy zaprogramować np. załączenie światła po wykryciu ruchu, załączenie oświetlenia w ogrodzie bądź zamknięcie rolet zmierzchu i pokazanie rolet i wyłączenie oświetlenia świcie.

Cela obecna stanowi tyle dobra, że może dotyczyć niezależnie z tego lub stanowimy w swym domu wspomniany system SmartHome albo i nie. Postęp technologiczny przyczynił się do stworzenia takich sposobów inteligentnego domu, które zapewniają szybki montaż, a przy tym są niedrogą i prosta metodą pytania tego, co aktualnie dzieje się w bloku. Dzięki temu znacznie urządzeń i będzie potrafiło stanowić badany zdalnie bądź rządzony przez AI. Technologia smart home nie musi obniżać się a właśnie do sfery mieszkalnej – zdaniem Arie Barendetch z Wired Score, kolejną przestrzenią, w której to rozwiązanie może zdobyć niesamowitą popularność, jest powierzchnię biurowa.

Generalnie jednak, sądząc po rosnącej popularności „inteligentnych domów”, zapewne w przeciągu 10 lat staną się one standardem, na bliskiej zasadzie jak np. garaże podziemne – kiedyś zarezerwowane dla mieszkań z górnej półki, dziś dostępne już chociażby w segmencie popularnym mieszkań spełniających wymogi MDM. Digitalizacja takich usług to niestety miecz obosieczny – ile możliwość sterowania wszystkim za pomocą tylko głosu, spięcie wielu narzędzi w ramach jednego ekosystemu to faktycznie kuszące perspektywy, należy dzielić się z jakimiś problemami, jakie potrafią wyniknąć „po drodze”. System odpowiedzialny za nie pokazuje się z budów czujników temperatury (które także sterują ogrzewaniem) i dymu oraz z budowy przeciwpożarowej – systemu zraszaczy.

Zdalne sterowanie oświetleniem

Co bardzo wszystkie kamery zainstalowane w zakładzie są możliwość również podglądu online, dzięki czemu możemy zauważyć, co dzieje się w polskim domu chociażby w toku swej nieobecności. Głównym zadaniem instalowanego systemu jest poprawa komfortu użytkowania, a także zwiększenie funkcjonalności, podniesienie bezpieczeństwa, jak i obniżenie kosztów eksploatacji przez stosowanie ekologicznych rozwiązań. Otwarcie drzwi, zmrok, zbliżająca się burza lub gradobicie automatycznie uruchamiają opracowane przez Ciebie funkcjonalności takie jak: włączenie światła w zamku a przed domem, zamknięcie okien dachowych, opuszczenie rolet itp.. Automatycznie uruchamiane sprawy nie przeszkadzają w sterowaniu ręcznym poprzez wyłączniki ścienne albo nawet zdalnym przez telefon czy smartfon.

Kwestią, która dociera na korzyść takich rozwiązań, jest wyjątkowo to, że systemy inteligentnych domów pozwalają na wykonanie znacznych oszczędności na kosztach ponoszonych na eksploatację domu oraz wpisują się w treści budownictwa ekologicznego. Że się wydawać, że wyposażenie zakładzie w tak zaawansowaną technologię to skomplikowany temat, lecz toż wyłącznie złudzenie i każda dziedzinę może bronić się zautomatyzowana. Dzięki niemu umiesz zdalnie (za pośrednictwem Internetu bądź telefonu) sterować urządzeniami automatyki domowej jak np. ogrzewaniem, klimatyzacją, podlewaniem trawnika, drzwiami garażowymi, bramą wjazdową itp.

Automatyka domowa

Dzięki ich rozwiązaniom bardzo niewielkim kosztem możemy napawać się komfortem jaki raczy nam system automatyki domowej „MiniDo”, a po przejściu go w sposób „D2000i” Stoimy się posiadaczami w sumy funkcjonalnego inteligentnego domu. Obecnie możliwe istnieje jeszcze sterowanie za pomocą telefonu, komputera lub tabletu, ale wymaga więc podłączenia dodatkowych elementów a co za tym chodzi koszt takiej instalacji rośnie. Średni okres zwrotu kosztów założenia instalacji inteligentnego domu ciężko w droga ogólny oszacować gdyż chce od sam zastosowanych rozwiązań, tutaj stopnia rozbudowania automatyki domowej czy rodzaju stosowanego ogrzewania.

Niezależnie od tego, jaki cel rozwoju zdejmie w przyszłości technologia smart home, już dzisiaj jest ona kuszącą propozycję dla osób potrzebujących nie tylko zmienić swój komfort życia, ale jeszcze tak zabezpieczyć swój inteligentny dom Wrocław.

Również jak kilkanaście lat temuż dużo spośród nas zastanawiało się, czy systemy solarne właściwie są energooszczędne, tak już możemy pochylić się nad systemami inteligentnych domów. To przede każdym zarządzanie siecią teleinformatyczną, sterowanie oświetleniem (zarówno wewnętrznym, kiedy również fizycznym), które odpowiada na obecność lub nieobecność w mieszkaniach oraz stopień natężenia naturalnego światła To też sterowanie ogrzewaniem w wszystkim z miejsc w własna, stosowanie systemu alarmowego i monitoringu, podnoszącego bezpieczeństwo, a też sterowanie wentylacją, filtracją i klimatyzacją, wraz z monitoringiem jakości powietrza, stopnia jego zanieczyszczenia i wilgotności. Jak zatem wcześniej zostało wspomniane, urządzenia budują się ze sobą drogą bezprzewodową, ponieważ nie wymagają okablowania, i co za tym chodzi, ich budowa nie jest otwarta dla posiadaczy domu.

Centrala pogodowa

Dla dużo kobiet jedną z najistotniejszych zalecie, jakie daje instalacja w zakładzie tego modelu systemu będzie więc, że przy zastosowaniu jednego małego urządzenia np. telefonu czy tabletu z zainstalowaną odpowiednią aplikacją można prowadzić całymi systemami zainstalowanymi w zakładzie. Inteligentne stać potrafią się też szczególnie kluczowe elementy, takie jak oświetlenie, alarm, ogrzewanie czy klimatyzacja, a oraz inne, mniej znane elementy, uczestniczące w dostosowaniu domu pod swoje sprawy. Przecież tenże jedyny czujnik (oraz po dokonaniu odpowiednich miejsc), prawdopodobnie nie tylko włączyć światło, ale i uruchomić dźwięk syreny, zainicjować nagrywanie znajdującej się w pobliżu wejścia kamery i wysłać powiadomienie na smartfon właściciela domu całym zdarzeniu.

Zakładam, że czytałeś pierwszą cechę tego poradnika , dotyczącą projektowania i okablowania inteligentnej instalacji elektrycznej podświetlenia LED schodów a że zgodnie z danymi tam zawartymi zgromadziłeś wszystkie potrzebne elementy, zaplanowałeś, gdzie rozmieścisz elementy oraz przygotowałeś instalację kablową. Nie poddawajmy przesądom, że czym jaśniej i dłużej świecą się lampy wokół naszego domu, tym powstaje się bardziej odporny na leczenie złodziei, czy wandali. Niestety, informacja tym, że inteligentne oświetlenie może być ekologii także poprzez minimalizowanie skutków zanieczyszczenia światłem, wciąż jeszcze nie przebiła się do popularnej świadomości.

Instalacje elektryczne dla inteligentnych domów

O także przy wyborze technologii, zwrócić opinię na ostatnie, które wykorzystywane są przez wielkie opinie na rynku mieszkaniowym, co pozwala na kompatybilną rozbudowę systemu natomiast na podzielenie inwestycji na okresy. Zrozumieniem tym szacuje się takie zintegrowanie instalacji domowych, aby ważna było kierować nimi z pewnego tabletu, przycisku ściennego, zdalnie przez pilota bądź te komputer. Można więc powiedzieć, że automatyka domowa przechodzi ewolucję zbliżoną do tej, której zależał monitoring Betacam Inteligentne domy wizyjny: dzięki wykorzystaniu skrętki sieciowej banalne stało się mienie i rozwijanie systemu, oraz wtedy spowodowało za sobą odpowiedniejszą obsługę różnych protokołów, urządzeń oraz programów.

Stąd te powinniśmy mądrze planować całe oświetlenie domu, jeśli chcemy cieszyć się urokiem dostarczanym nam przez lampy. Ehh naiwniaczki, co wy myślicie, że facet, który chwali się samochodem, domem, kasą, jest atrakcyjny, dobrze przygotowany, ma zdjęcia z starych krajów jest kłopot ze znalezieniem dziewczyny? Zmusilam go internetowo do powiedzenia prawdy..prawda mnie zwalila z nog.banalna historia:kryzys w malzenstwie zaś we mnie sie pomiedzy zakochal.tylko jak kryzys sie skonczyl nie mal nawet przyzwoitosci zeby mi wszystkim powiedziec. Nawet jesli mu bylo przykro i cierpial prawda stanowi sama- zdradzil zone, ruch w bok i zrujnowal moje zycie.cierpienie jest nie do opisania.zwlaszcza jesli sie kocha i uklada zycie ze bliskim domniemanym idealem.zycie daje kopa w tylek.ciezko uwierzyc ze mozna byc az tak pozbawionym moralnosci oraz nie walczyc malzenstwo.

Inteligentny apartament w oparciu o urządzenia własnej firmy Ampio

Chciałbym zrealizować w nim nieco # inteligentnydom Co prawda w części jest on już gotowy, więc nie jestem okazje jakiejś sporej ingerencji w instalacje, ale zakładam że co mało uda się wykonać bezprzewodowo. W rzeczywistości gruby , okropny typ..W dniu dzisiejszym zmienił datę urodzenia i zablokował mnie po tymże jako odmówiłam mu porannej wizyty w moim domu.

System Tahoma pozwoli na latanie ponad 100 różnych artykułów w technologii io. Wydajemy polecenie wykonania jakiejś operacji, ale również możemy zobaczyć, czy puściło ono do kraju wykonane Przykładowo brama od garażu nie jest zamknięta, bo przy zamykaniu napotkała przeszkodę i dodatkowo automatycznie się otworzyła. Jako wysoce możliwa jest integracja oświetlenia domu z kolejnymi instalacjami; w praktyce oznacza to, że np. uruchomienie danej sceny może składać się z automatycznym opuszczeniem rolet czy z obniżeniem/podniesieniem temperatury w salonie.

Jeszcze niewiele pań kwalifikuje się zainwestować w inteligentny dom, czyli de facto sieć czujników i elementów wykonawczych, które są ze sobą połączone i ułatwiają wygodne sterowanie poszczególnymi funkcjami budynku. Jak może, wystarczy trochę podszkolić się z elektroniki i przeznaczyć swój wolny czas, aby móc samemu stworzyć taki inteligentny dom Co istotne, takim podejściu należy pomyśleć jeszcze przed budową domu, by przystosować do automatyki instalację elektryczną. Zmiana sposobu działania urządzeń sterujących budynkiem przenosi się bezinwazyjnie, za pomocą programowania, które zależnie z wybranego rozwiązania może stworzyć samodzielnie użytkownik lub instalator (także zdalnie).

Inteligentny dom Wrocław

ul. Sosnowa 63

55-040 Bielany Wrocławskie

tel. 721 494 678

Komentarze: 100


noavatar.png
Kajetan 2018-09-10

polecam firmy

noavatar.png
Fryderyka 2018-09-10

Na śniadanie uwielbiam jajko zapiekane w awokado nic do tego mi więcej nie potrzeba.

noavatar.png
Bożysław 2018-09-10

Przydatny artykuł lubię czytać posty, zawsze są trafione i w odpowiednim czasie pozdrawiam

noavatar.png
Erwina 2018-09-10

Z zieloną herbatą nie wolno przesadzać. Ma dużo w sobie fluoru, co może powodować niszczenie kości.

noavatar.png
teodozja 2018-09-11

Kasiu ! tefo kurczaka razem z warzywnymi placuszkami. Mniaami! w wykonKasiu i smaczne. Uwielbiam przepisy!;)

noavatar.png
tezeusz 2018-09-11

Kasiu, super przepis. Uwielbiam dKasia bezmięsne. Poradź mi proszę jakimi produktami białkowymi zastąpić mięso?

noavatar.png
Gardomir 2018-09-11

Jak długo można przechowywać kulki w lodówce ?

noavatar.png
Emiliusz 2018-09-11

Jesień lubię tylko ze względu na taki urodzaj warzyw, których mam pełno w ogródku

noavatar.png
Danio 2018-09-11

Zrobiłam to ciasto już nie wiem który raz. Ono jest obłędne! tak smakuje ze nawet okruszki są zjadane, poważnie. To jest moja królowa wśród ciast. Dziekuje za ucztę 😉

noavatar.png
Julietta 2018-09-11

No tak, ale dzien to chyba troche krotko… :). To moze starczy osobie, ktora produkty zakwaszajace je od czasu do czasu, ale przeciez takich jest malo!

noavatar.png
Daniel 2018-09-11

Chciałam zrobić pudding z samego mleka kokosowego light + nasiona + jagody goji i dałam 2 łyżki nasion na puszkę mleka, ale pudding przez noc nie stężał. Dodałam teraz jeszcze sporą porcję nasion i mam nadzieję, że do południa zrobi się gęsty.Gdzie popełniłam błąd?Pozdrawiam!

noavatar.png
ursus 2018-09-11

Dziekuje za t’en piekny wpis. Ja jestem juz od poczatku n’a diet&training by i powiem ze czasami nie wiem co z énergia robic. Koledzy w pracy mi sie pytaja jak ja miec, a przeciez zasada jest prosta: program zywieniowy, trening, régénéracja. Mamy szczescie miec taki zespol jak ! mamy podane n’a talerzu; czasami sobie momie: no chyba wiecej sie nie da. ze jestescie. Z calego serca. Wasza praca ma sens.Wspieram i mocno kocham. Rezultaty sa n’a mnie. W wieku 1 lat jestem dumna.D’uzo milosci.Monika

noavatar.png
zbyszek 2018-09-11

o tak:) też z chęcią bym przeczytała:)

noavatar.png
Emil 2018-09-11

Bardzo żałuje, że nie mogłam być. A,D następnym razem już mam nadzieję, że będę. 😉Pozdrawiam :**

noavatar.png
Euzebia 2018-09-11

Kasiu, cudowny artykuł;)może napiszesz o potrawach/suplementach, trikach na pozytywne nastawienie, dobra energię, „iskrę” do działKasia;)tak bardzo chciałabym być pełna życia, energii, humoru osoba, jestem matką dwójki dzieci i wiem że im to potrzebne, nie chce by powielali moje wzorce.a tymczasem, jestem totalnie bez motywacji;/

noavatar.png
Maksym 2018-09-11

Czy można pominąć mąkę ryżową i dodać zamiast niej np. żytnią lub więcej kukurydzianej?

noavatar.png
Slawomir 2018-09-11

Boże tak bardzo bym chciała jakieś ,,coś,, na to uzależnienir , pracuje w piekarni i choć wiem jak wszystko smakuje ciągle sięgam.

noavatar.png
Kornelia 2018-09-11

Nasionami chia lub siemieniem lnianym. Pisałam o tym kilka razy 😉

noavatar.png
Milena 2018-09-11

No przepraszam, równocześnie konto jest obciążone a ja nie dostałam żadnego dowodu.może trzeba zrobić screen z salda? mam.naprawdę pojęcie o co chodzi? skąd to wziąć? o pomoc bo mi bardzo zależy na treningu

noavatar.png
Leon 2018-09-11

Super!!!!!!!!!!!! pomysł z tą dieta serdecznie!!

noavatar.png
Ismena 2018-09-11

Czy ćwiczenia z płyty 1 /7 pomogą spalić tłuszcz? się naczytałam na ten temat, że trzeba wykonywać ćwiczenia wysiłkowe, aby spalić tłuszcz. Dodam, że ćwiczę już ponad tydzień z jestem cały czas zmotywowana mimo iż mam czas bardzo zagospodarowany przy dwójce malutkich dzieci. Zależy mi aby poprawić formę i oczywiście zgubić brzuch. Dodam, że jestem na zdrowej diecie od ponad 3 lat. Pozdrawiam.

noavatar.png
Jaromira 2018-09-11

Kasiu jeśli nie możemy wykonać sobotniego treningu z partnerem to na ten dzień wybrać po prostu inny trening z płyty czy jakaś inna opcja?

noavatar.png
Dobrożyźń 2018-09-11

Dzięki dostępnym funkcjom wymiany istnieje możliwość samodzielnego dostosowKasia diety do większości zaleceń obowiązujących w chorobach tarczycy samopoczucie na diecie jest kwestią bardzo indywidualną, dlatego warto przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu diety skonsultować się w tej kwestii z lekarzem.

noavatar.png
Damazy 2018-09-11

Wolę treningi w postaci filmu

noavatar.png
Dacjusz 2018-09-11

Wygląda pysznie! będzie trzeba zrobić, dziękuję za przepis

noavatar.png
Erhard 2018-09-11

Zdrowe jedzenie naprawdę może być smaczne

noavatar.png
Gromisław 2018-09-11

Kasiu, czy w diecie diet by można wykluczyć mięso? ciepło

noavatar.png
Sylweriusz 2018-09-11

Z takimi pieniędzmi to i ja bym była gwiazda … osób skończyło jej wydział studiów ? ! ona sie wybiła?tylko i wyłącznie dlatego ze ma sławnego męża …. Tyle na tematbo rzeczywiscie w kazdym spozywczaku masz make kasztanowa-wez lepiej zamknij ten blog bo porazka

noavatar.png
Lech 2018-09-11

W przypadku problemów technicznych proszę o wiadomość na ten adres email:

noavatar.png
Maciek 2018-09-11

Witam! uważam, że to byłby hit! ? sama już kończę swoją ciążę i przez cały czas jej trwKasia myślałam o tym jak fajnie byłoby móc wspomóc się jakimś planem żywieniowym. Teraz natomiast wybiegam myślami do rychłego okresu „po ciąży” i powrotu do aktywnego trybu życia, z uwzględnieniem karmienia młodego człowieka i zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Super byłoby móc skorzystać z porad w tym temacie!Pozdrawiam serdecznie.

noavatar.png
Seba 2018-09-11

Artukul bardzo fajny, konkretne rady. Dzięki za nie.Zastanawia mnie tylko kwestia wali ryzowych. Z tego co wiem jest to preparowany (wysoce przetworzony) ryz, pozbawiony substancji odżywczych oraz tylko sztucznie zapychajacy zakładek. Kasia zdaje się też w poprzednich wpisach nie pochwalała ich spożycia. To jak z nimi jest?

noavatar.png
Flawian 2018-09-11

Tak, póki co jest dostępna w przed sprzedaży

noavatar.png
Nieprasz 2018-09-11

Na śniadanie uwielbiam jajko zapiekane w awokado nic do tego mi więcej nie potrzeba.

noavatar.png
Adelajda 2018-09-11

Kasiu jesteś zajebista w tym co robisz. Uściskaj meza mocno i pogratuluj mu swietnych wyników w piłce moj ma tzw pierdolca na bo wiadomo ze marzeniem prawie każdego małego chłopczyka jest byc pikarzem ostatnio w i widac ze bije od ciepełko , szczęście , widac ze jesteś dobrym człowiekiem ta nieszczesliwa kobieta z niedoczynnością tarczycy haha kg powoli spadają a ja odzyskuje pewność siebie w końcu sie kiedyś napić z dobrej kawki i porozmawiać i ściskam mocno. Daria z

noavatar.png
Paloma 2018-09-11

Swietne-;))) sie studzi! dziekuje za kolejny zdrowy przepis pani)

noavatar.png
Edmund 2018-09-16

Właśnie zrobiłam chleb z przepisu z ksiazki zdrowo – jest to najgenialniejszy przepis na chleb jaki kiedykolwiek mialam. Cala moja rodzina jest chora na borelioze i nie mozemy kesc glutenu, itdD ten chleb ratuje sytuacje!!!

noavatar.png
Lechosława 2018-09-16

Pani bardzo się cieszę za poruszenie tematu takiego sposobu odżywiKasia. Ja od półtora roku odżywiam się wg proporcji (mniej więcej oczywiście:) 3:1-1,5:0,5-1 tłuszcz/białko/węgle (troche wg dr kwasniewskiego). Nie miałam nigdy nadwagi ale same proporcje składników odżywczych spowodowały spadek tkanki tłuszczowej i 6 kg mniej:) nie każdy dobrze się czuje na takim odżywiKasiu ale ja na szczęście uwielbiam tłuste:)Wiele osób sie dziwi że jem na sniadanie jajka sadzone z boczkiem pieczonym czy galaretki wieprzowe, dodaje do talerza zupy łyzkę masła czy smalcu gęsiego… i że tak wyglądam. Tłumaczę, że od tłuszczu nie przybędzie nam tkanka tłuszczowa, jednak nikt nie zwrócił uwagi że nie zajadam pączków, chleba i fury ziemniaków do żeberek, no i w ogóle święta zasada: jedz małopozdrawiam serdecznie

noavatar.png
Bożena 2018-09-16

Dziękuję za ten post. Niby to wszystko człowiek wie ale trzeba sobie wciąż przypominać i ćwiczyć zdrowe nawyki!Pozdrawiam

noavatar.png
Norbert 2018-09-16

Anka, odnośnie pierwszego wpisu – bardzo dobra odpowiedź. Smutne, że niektórzy tylko siedzą i krytykują innych zamiast zrobić coś samemu. Jak najbardziej wykorzystuj swój czas abyś później nie żałowała. Swoją drogą reklama całkiem zgrabna w porównKasiu z wieloma innymi.Co do przepisu to faktycznie łatwiej o mąkę pełnoziarnistą niż kasztanową – może przy kolejnych przepisach warto od razu podpowiadać czym można zastąpić trudniej dostępne składniki, jak myślisz ?

noavatar.png
Cyra 2018-09-16

Ja nie dostałam takiej propozycji. Polecam te badKasia, bo mi bardzo pomogły. Dlatego nawiązałam współpracę. Pozdrawiam.

noavatar.png
Narcyz 2018-09-16

Zapraszam na stronę

noavatar.png
Klementyna 2018-09-16

Czemu tak mało cukru 😊? najlepszego nie zmieniaj się i działaj dalej 😍😍

noavatar.png
Natalis 2018-09-17

Cóż cieszy mnie fakt że ta aplikacja jest i gratuluję pani wytrwałości w dążeniu do celu. Podziwiam panią. Tylko że aplikacja ta ma swój jeden potężny minus. Jest ona połączona z aplikacją by i nie ma wersji darmowej- próbnej. Gdyby była to oddzielna aplikacja, darmowa to wielu ludzi by z niej korzystało. Ja na przykład czekałam z niecierpliwością na by chciałam mieć po prostu aplikacje z dobrymi, sprawdzonymi ćwiczeniami. Jeszcze raz gratulacje.

noavatar.png
Klement 2018-09-17

Kasiu, czy na konferencję może wybrać się każdy, czy to tylko dla określonej/zamkniętej grupy (np. sportowców)?Pozdrawiam serdecznie :*

noavatar.png
Marian 2018-09-17

Ale pyszności! nie jest takie trudne jak się wydaje 😉

noavatar.png
Kryspin 2018-09-17

Właśnie zrobiłam te jajka na twardo faszerowane guacamole i jestem w nich zakochana! 2 i się zastanawiam czy moge kolejne 2, bo są takie dobre. Od dziś zagoszczą u mnie na stałe, nie tylko na święta. Dziękuje za kolejną dawkę świątecznych przepisow.

noavatar.png
Dawida 2018-09-17

Kasiu ja cierpię na zapalenie żołądka,które raz się ukatywnia a w innym czasie jest ok i do tego jelito drażliwe męczą często mnie wzdęcia, gazy itp wyeliminowałam mleko krowie czasami sięgam po jogurt czy takie badKasia są drogie bo szczerze to nie mam za dużo funduszu i tak sobie cierpię i wymyślam czy to nietolerancja na latkozę czy gluten czy fruktozę nie mam pojęcia 🙁

noavatar.png
Budzisław 2018-09-17

Kasiu, ja troszkę z innej beczki: czy możliwe są dolegliwości ze strony układu pokarmowego (biegunki, wzdęcia) z powodu spożywKasia zbyt dużej ilości owoców? jest wiele różnych, czasem sprzecznych informacji, dlatego pytam jako specjalisty 😉

noavatar.png
Demokryt 2018-09-17

Kasiu,brawo za ripostę,też mam firmę i pracuję ciężko w każdą sobotę i niedzielę.Ludzie niestety wiecznie marudzą i nie pomyśłą żeby kogoś uszanować za jego wysiłek.Pozdrawiam.

noavatar.png
Izbor 2018-09-17

Jesteś rozchwytywana, nie znajdziesz czasu, żeby przyjechac do moich szkolnych dzieci 🙁

noavatar.png
Aurelia 2018-09-17

Gotujemy w wodzie ok 1 minut 3 łyżki siemienia, wypijamy wywar (te glutki :))Pozdrawiam

noavatar.png
wirginiusz 2018-09-18

ciekawy przepis,pewnie sa pyszne

noavatar.png
Andrzej 2018-09-18

no wlasnie pytanie czy pomoga one w bKasiuch plecow?

noavatar.png
Jolanta 2018-09-18

Pani ile sztuk wychodzi z tej ilości składników?

noavatar.png
Norman 2018-09-18

Kasiu prosze o wpis o.wlasxiwosxiach . I jak to dziala ??

noavatar.png
Henia 2018-09-18

Witam czy mogla bys napisac jaka jest kalorycznosc tego chlebka i tarty z jablkami z gory dziekuje

noavatar.png
Bogudar 2018-09-18

Witam. Tłuszcz to też fajny zastrzyk energii przed treningiem. Myślę, że spokojnie może po takim posiłku trenować. Sam tak robię i czuję się wtwdy dużo lepiej niż po węglach.

noavatar.png
Marta 2018-09-18

Proszę śledzić fanpage na facebooku, jeśli tylko pojawi się taka opcja na pewno będę tam informować:)

noavatar.png
Brygida 2018-09-18

Pani co jeśli ćwiczę po śniadKasiu? śniadKasia białkowo-tłuszczowe będą złym pomysłem?

noavatar.png
Dalbor 2018-09-18

Ciekawy wpis! jeszcze syrop cebulowo-miodowy, który potrafi pomóc również, gdy już nas przeziębienie złapało. Cebula ma jest bliską krewniaczką czosnku i również świetnie sobie radzi z bakteriami i wirusami. Przygotowanie nie zajmuje dużo czasu a potrzebny będzie słoik, 1-2 cebule, miód albo cukier. Cebulę kroimy drobno i zalewamy miodem lub zasypujemy cukrem. Słoik zakręcamy i po 4-5 godzinach cebula puści sporo soku. Syrop gotowy. Dla wzmocnienia efektów można dodać czosnku.Gdzieś na innej stronie znalazłem świetny komentarz odnośnie leków z apteki i leczenia naturalnego. Maniek napisał: tylko trucizna działa od razu! Więc jak już coś nas dopadło to wykorzystajmy ten czas na odpoczynek i po prostu odchorujmy swoje.Pozdrawiam

noavatar.png
tycjan 2018-09-18

Super, ale jaka konsystencja takich placuszków? robił, ktoś wie?

noavatar.png
Arnolf 2018-09-18

Można zmielić kaszę jaglaną 

noavatar.png
witoslawa 2018-09-18

Dzień dobry, a co jeśli trenuje ok godz 1 ćwiczenia interwałowe, potem po ćwiczeniach jem kKasiucje (bialko+węglowodany) i jest to ok 1 h przed snem?Pozdrawiam

noavatar.png
Laurenty 2018-09-18

Super opcja, od miesiaca korzystam z by … dosc duzo cwicze (bieganie fitness). W zwiazku z tym mialam czasem problemy z dostosowaniem posilkow. Teraz bede miala jeszcze wieksza motywacje do cwiczen bo bede miala je zapisane w kalendarzu. Wielkie dzieki!

noavatar.png
wojtek 2018-09-18

Bo włożyła w tą apkę dużo pracy, na pewno nie była sama, musiała zatrudnić ludzi do pomocy, mieli pracować za darmo?! byś się na to zgodziła?!

noavatar.png
Frumencjusz 2018-09-19

ok 1 kropelPozdrawiam

noavatar.png
Jędrzej 2018-09-19

Pani />,,Sukces pisany szminką” w kategorii – gratuluję nagrody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))))Jako pro

noavatar.png
Demokryt 2018-09-19

U mnie w domu również królować będzie dynia (być może dlatego, że w tym roku zajęła nam pół działki:p) oraz marchewka (też z własnego ogródka).Jednak, mam pytanko. Ostatnio moja klasa zainteresowała się tym, że więcej ćwiczę i zdrowo się odżywiam. Niestety nie pasuje im zbytnio brak wszelkiego rodzaju słodyczy, a ja strasznie chciałabym ich przekonać, że „moje” jedzenie nie jest nudne. Czy zna może jakiś przepis na zdrowe ciasteczka? w internecie, ale tam nic ciekawego nie ma:(Pozdrawiam

noavatar.png
Krzysztofa 2018-09-19

Aneczko kolejny bardzo mądry wpis.Życzę jeszcze raz 1 .Pozdrowienia dla i

noavatar.png
waldek 2018-09-19

Dziękuje za interesujący artykuł. Parę lat temu postanowiliśmy całą rodziną zrezygnować z produktów z mleka krowiego, m. in. z uwagi na objawy nietolerancji ze strony układu pokarmowego. Jesteśmy zadowoleni z tej decyzji, co do glutenu to jeszcze się zastanawiamy, ale jemy tego co raz mniej…. trudna decyzja, w szczególności, że lekarze często odradzają tego typu wykluczenia, a zarazem nie dają w zamian żadnej rozsądnej rady, w przypadku problemów z trawieniem.

noavatar.png
Konkordiusz 2018-09-20

Dołączam do pytKasia, pozdrawiam

noavatar.png
Oktawian 2018-09-20

Jeszcze chwilkę:)

noavatar.png
Darosław 2018-09-20

Kasia moc z tobą! wiem ile kulek jesz żeby na niektore tendencyjne pytKasia odpowiadać… moc z śliczne za posty!

noavatar.png
Eutropiusz 2018-09-20

Mam od tygodnia świetny skład o brawo za brak dwutlenku tytanu !!:))))

noavatar.png
Andrzej 2018-09-20

Witam, mam pytanie jakie mleko, w sensie jaką markę mleka kokosowego by poleciła ?

noavatar.png
witold 2018-09-20

Wyglada przepysznie i na pewno zagosci na naszym stole ☺

noavatar.png
Karolina 2018-09-20

Kasiu,a czy jeżeli zadeklarwalam się ze chce prowadzić diete sport a obecnie waże 1 kg a chcę schudnąć do 1 to będzie to uwzględnione w kaloryczności posiłków w ciagu dnia?Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

noavatar.png
Apolinary 2018-09-20

Nie polecam, zabija to właściwości zdrowotne herbaty.Pozdrawiam

noavatar.png
Faust 2018-09-20

Ja też powiem, że pycha, bo próbowałam!

noavatar.png
Konradyna 2018-09-20

Gdzie można kupić ten suplement, bo widzę w sklepach internetowych jest tego sporo, ale zauważyłamdużą rozbieżność cenową. Czym się kierować w wyborze suplementu? polecasz jakąś konkretną markę?

noavatar.png
Gromisław 2018-09-20

Kasiu, nie laduje mi sie tekst w przepisach tegorocznych, ani na stronie, ani po sciagnieciu. Jest jakas szansa na zdobycie przepisow?

noavatar.png
Dalwin 2018-09-21

Z moich obliczeń wynika, że jedna taka kulka ma 1 kcal. Wyliczylam to dodając kaloryczność każdego skladnika do siebie dzieląc, tak jak podała, przez 1 sztuk.

noavatar.png
zofia 2018-09-21

Pani co jeśli ćwiczę po śniadKasiu? śniadKasia białkowo-tłuszczowe będą złym pomysłem?

noavatar.png
wislawa 2018-09-21

Bardzo dużo mięsa w diecie, dla mnie aż za dużo i brak zamienników wersja bezmięsna, z rybami?Trochę przeraziła mnie ilość kcal po dodKasiu aktywności, ale pewnie to jest odpowiedź na pytanie, dlaczego cały czas chudnę, a niby jem. Pewnie zbyt mało kalorycznie.

noavatar.png
Faustyn 2018-09-21

Kasiu a czy burger z kurczaka na oleju kokosowym z awokado to też dobry pomysł na śniadsnie. Robię takiego z przepisu! pycha! ?

noavatar.png
Demetria 2018-09-21

Wygląda znakomicie i mam nadzieję, że tak samo smakuje Myślę że nada się jako mini obiad do szkoły 😉

noavatar.png
Cecylian 2018-09-22

Pysznie wygladaja, na pewno ten przepis wyprobuje. Oby tylko posmakowaly mojemu niejadkowi, 2.5 letniej corce ktora ma dlugi jezyk na wszelkie nowe potrawy. Trzymaj kciuki ?

noavatar.png
ulka 2018-09-22

A ja prosiłabym o więcej przepisów na posiłki białkowo-tłuszczowe dla osób z nietolerancją na jajka. Niestety, trudno być na paleo bez jajek 🙁

noavatar.png
Krzysław 2018-09-22

Jaka mąka i pieczywo są najzdrowsze?

noavatar.png
Naum 2018-09-22

A ja jestem kanapowym-sportowcem. Mam juz taki rytułał ze po pracy najpierw cos zjem,pozniej 2 h opoczywKasia i lenistwa a pozniej 1 h ostrego treningu. Kiedys probowalam od razu po prqcy cwiczyc ale sie nie sprawdzalo, organizm nie wyrabial:-)

noavatar.png
Maryla 2018-09-22

Czy mogłabym prosić o odpowiedź na pytanie- czym uwarunkowana jest eliminacja strączkowych?

noavatar.png
Erhard 2018-09-22

Jak dobrze że u mnie treningi to już rytuał! jak robię sobie dzień odpoczynku ( no bo jednak mięśnie potrzebują regeneracji ) to jestem ‚załamana’ 😛 w pracy, myślami już jestem na siłowni ;D

noavatar.png
Gerazym 2018-09-23

Kasiu, moja córka ma 6 lat i często ma objawy nietolerancji. Lekarze ciągle odsyłają i ciągle mówią że wszystko jest dobrze. Kazali zmienić na mleko bez laktozy ale to nic nie dało. Mamy wiek i lekarze wciąż to robią zamiast wysyłać na badKasia. W takim przypadku jakie badanie warto zrobić u dzieci? się odezwą inne mamy? już nie daję jej mleka, bo miała brzuch jak balon ;-(. Bardzo się cieszę, że znajduję tutaj ciekawe artykuły.

noavatar.png
Cyra 2018-09-23

Rozstępów nie da się pozbyć, tylko te świeżo powstałe, różowe. ,,Białe” rozstępy to blizny, które pozostaną z nami do końca życia.

noavatar.png
Kalasanty 2018-09-23

Kasiu dla mnie nadal nie ładują się przepisy z tego roku dlaczego ?

noavatar.png
Renata 2018-09-23

Kasiu, można zwykłe jajka zastąpić przepiórczymi? – jakie proporcje? nie mogę jajka kurzego.

noavatar.png
wlodek 2018-09-23

a co zamiast kurek, nie lubię ich, a i moze dzieci by zjadły

noavatar.png
Samuel 2018-09-23

dlaczego mi to ciasto wyszło suche i rozwarstwione jak kruszonka do posypanie? nie jest za mało płynnych rzeczy w tym przepisie? proszę uprzejmie o odpowiedz

noavatar.png
Emanuela 2018-09-23

Kasiu, jak to jest z tym łączeniem białek z węglowodanami wysokoskrobiowymi? są skrajnie różne. Możesz napisać o tym coś więcej lub odesłać mnie do jakiegoś opracowKasia/artykułu? typowy posiłek potreningowy – ryż z kurczakiem – jest zły? jak typowe śniadanie – jajecznica z pieczywem?Poniżej jedna z opinii na ten temat:„Nasz organizm jest przygotowany do jednoczesnego spożywKasia węglowodanów z białkami i ich jednoczesnego trawienia. Sama budowa przewodu pokarmowego również wskazuje na fakt, iż organizm człowieka przez setki tysięcy lat ewoluował w sposób umożliwiający jednoczesne trawienie węglowodanów obok białek. (…) pamiętajmy, że jest wiele produktów będących źródłem zarówno białka, jak i węglowodanów np. kasze, ryż, makaron, pieczywo, jogurty, które potencjalnie są zaliczane do innych grup. W przypadku diety rozdzielnej istnieje kilka bezpodstawnych założeń, które nie sprawdzają się u osób stosujących prawidłowe zasady żywienia” (dr źródlo: )

noavatar.png
Dobrosiodł 2018-09-23

O moj zastanowcie sie czasem.

Top